Při práci na dokumentech Office v Microsoft Teams se často stává, že musíte přijmout hovor nebo odpovědět na konverzaci. A když tak učiníte, okno, ve kterém jste upravovali dokument, je uzavřeno a týmy otevřou nové okno pro hovor nebo konverzaci.

Chcete-li zabránit „ztrátě místa“ a ukončení aplikace při každém přerušení, nebo dokonce i v případě, že chcete týmům otevřít více dokumentů, můžete použít následující možnosti.

Věděli jste, že pro správce sítí existuje nástroj, který se postará o správu celých Teamsů ve vaší společnosti?

V této sérii rychlých tipů se zaměřím na několik jednoduchých způsobů, jak vám pomoci zvýšit produktivitu s týmy. Některé z nich mohou být pro vás nové, zatímco jiné vám mohou nabídnout užitečné připomenutí možností, na které jste zapomněli. Začněme!

Jak upravovat dokumenty v Teams?

První možností je použít šipky zpět a vpřed pro návrat k dokumentu. Nevýhodou je, že dokument jednoduše otevřete v režimu jen pro čtení.

Teams tip - úprava dokumentů

Chcete-li zabránit ztrátě stavu úprav při práci na dokumentu (nebo dokonce úpravě více dokumentů najednou), můžete vybrat možnosti Otevřít v aplikaci Word Online nebo Otevřít v aplikaci Word.

Teams tip - úprava dokumentů

Tato poslední možnost pohodlně otevře váš dokument v desktopové aplikaci a umožňuje vám pokračovat v práci v týmech nepřetržitě.

Samozřejmě v závislosti na typu dokumentu, na kterém pracujete, jsou všechny tyto možnosti k dispozici také pro Excel, PowerPoint, OneNote atd.

Další Tipy pro Microsoft Teams:

Sapio365 - Office, Team, OneDrive management zdarma na 7 dní